Bahçenizi Dekoratif Taşlar İle Süsleyin

Bir evin bahçesi, güzel ve bakımlı ise insana büyük bir huzur verir. Bahçe dekorasyonunda yapılacak birçok düzenleme vardır ve bu düzenlemeler hayal gücü ile sınırlıdır. Bu dekorasyonlardan en çok yapılanı da bahçede taş dekorasyonu süslemesidir.

Hangi Taşlar Dekoratiftir?

Doğada bulunan bazı taşlar dekoratiftir. Bu taşlardan bazıları işlenerek daha güzel hale getirilir. Bazıları da doğal hali ile dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir.

dekoratif taşlar

Dekoratif taşlardan en çok bilineni, dere taşıdır. Dere taşının da birçok çeşidi vardır ve bunlardan bir tanesi de dolomit taşıdır. Dolomit taşı, az bulunan bir taştır ve piyasada oldukça yüksek fiyatlara satılır.

Beyaz, mor, doğal, granit çeşitleri bulunan bu taş genel olarak; alışveriş merkezleri, iş merkezleri, ofisler, bahçeler gibi alanlarda kullanılır.

dere taşı

dere taşı

Çakıl taşları da bir başka dekorasyon malzemesidir. Genelde şehirlerde park gibi alanlarda ve büyük saksıların içerisinde kullanılır.

Evlerde bahçe alanlarının bir bölümü yürüyüş yolu olarak bu taşlar ile süslenir. Ayrıca bahçelerde bulunan süs havuzlarında da çakıl taşları, dekoratif bir malzeme olarak kullanılır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir