Çikolata ile Zayıflayın

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve ideal bir kiloya ulaşmak için diyet listenizden sevdiğiniz gıdaları çıkarmak zorunda değilsiniz. Özellikle de tatlı krizine giren ve her defasında çikolata yememek için kendini zorlayanlardansanız diyet listenize çikolatayı da ekleyerek iki haftada 4 kilo verebilirsiniz. Bunun için kalori miktarını korumanız yeterli olacaktır.

Çikolata ile Zayıflayın

Çikolata ile Zayıflayın

Ayrıca çikolata içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde insan sağlığı için oldukça faydalı. Çikolata da bulunan protein, demir, yağ, kalsiyum, fosfor ve magnezyum insan sağlığı için yararlı minarelerdir. Çok aşırıya kaçmamak kaydıyla vücutta yan etki oluşturmaz ve aşırı kiloların meydana gelmesine de neden olmaz. Günlük diyetinizin 1250 kalori olarak hesaplayın ve buna ideal miktarda çikolata ekleyerek lezzetli bir diyet yapın.

Çikolata Diyeti

Çikolata Diyeti

Çikolata Diyeti

Bu diyet listesinde temel nokta çikolatanın ham maddesi olan kakaodur. Kakao ile farklı yemekler yapabilir, kahvaltılarınızda, öğle yemeklerinizde kakao kullanabilirsiniz. Örneğin sabah güne sıcak çikolata ile başlayın sonraki gün ise öğlen enerjinizi tazelemek içim çikolatalı armut, bir sonraki günde kakaolu makarna ile diyet yaparak kilo verebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir