Dubleks Evlerde Uygulayabileceğiniz Birkaç Öneri

Dubleks bir evde yaşıyor veya böyle bir eve sahip olmak istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak. Öncelikle bu tarz evler her zaman bazı kriterler göz önüne alınarak planlanır. Örneğin: Her zaman alt katta bir oturma odası, mutfak, balkon ve mutfak ile oturma odası arasında koridor yer alır.

dubleks ev

dubleks ev

Üst katta ise daha çok yatak odası, çocuk veya genç odası, kiler ve bir de banyo yer alır. Tabi ki ev dekorasyonu daha çok tercihe dayalı olarak geliştiği için bu planın dışında da değişikliklerin olması mümkün.Biz şimdi bu plan dahilinde ilerleyecek olursak öncelikle oturma grubundan başlayalım. Oturma grubunuzu her zaman dubleks evlerde kendi kolaylığınız doğrultusunda sade tutmaya çalışın.

dublex daire dekorasyonu

dublex daire dekorasyonu

 

Evinizin iki katlı ve çok odalı olması sizi temizlik, taşınma ve dekorasyon gibi konularda yeterince yoracaktır. O nedenle eşyalarınızın bu odada yeterince az ve sade olmasına dikkat edin.Daha sonra koridorunuza küçük bir tarihi kilim atarak farklı bir hava katabilirsiniz. Bunu aynı zamanda eskitme bir duvar aynasıyla da tamamlayabilirsiniz.Mutfağınız da ise her zaman şıklıktan ziyade düzene dikkat edin.

dublex daire

dublex daire

 

Tercihinize göre taş dekorla mutfağınıza değişik bir hava katabilirsiniz. Evinizin iki katlı olmasını belirleyen diğer bir hususta aradaki merdivendir. Bu merdiveninize de mutfakta uygulayabileceğiniz gibi bir taş dekorla farklı bir tarihi hava estirmeniz mümkün. Bunun dışında son zamanlara damgasını vuran eski tahta dekorunu uygulayarak da tercihinizi gösterebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir