Dudaklarda Yeni Trend Mat Ruj

Ruj, makyajın en önemli adımlarından biridir. Makyajın tekniğine göre ruj, bazen hafif, bazen yoğun olur. Ama, mutlaka kullanılır. Hemen her renkte ve tonda bulunan rujlar, her makyaja uyum sağlayacak, her yüzde ve dudakta mükemmel sonuç verecek alternatifleri sunar. Her üründe olduğu gibi rujda da modalar, trendler vardır. Dudaklarda yeni trend ise mat ruj uygulamasıdır.

Bordo Mat ruj

Bordo Mat ruj

Bir çok  makyaj uygulamasında gözler, dudaklar, gamzeler, kaşlar, kirpikler gibi yüzün bir bölümü öne çıkarılır. Genellikle gözler ya da dudaklar tercih edilir. Renkli gözlerde gözü ön plana çıkarmak daha başarılı sonuç verirken, güzel dudaklar, güzel bir uygulama ile çok daha çekici olabilir.

Mat Rujun Püf Noktaları

Mat Ruj

Mat Ruj

Mat ruj uygulamasının bir takım püf noktaları vardır. Öncelikle mat ruj uygulamadan önce dudaklarınıza peeling uygulaması yapın. Bunun için diş fırçası ile dudaklarınızı hafifçe fırçalayabilirsiniz. Peeling’in ardından dudaklarınıza yeterli miktarda nemlendirici sürün. Sonra, rujunuz ile aynı renkte bir kalemle dudak hattını belirleyin.  Ardından fırça ile mat rujunuzu uygulayın. Daha sonra bir kağıt mendil, peçete, kağıt havlu gibi bir malzemeyle dudaklarınızdaki fazlalığı alın. Sonra yeniden fırça ile ikinci kat bir uygulama yapın. Bu kez peçete kullanmayın. Dudaklarda yeni trend ile mükemmel dudaklarınız hazır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir