Estetik Ameliyatlar

Estetik cerrahinin tarihi çok eskilere uzanır. Estetik cerrahi ile ilgili bilinen en eski belge, “Ebers Papirüsü” tıbbi belgesidir. Leonardo Da Vinci de estetik ve güzellikle ilgili tanımlamaları ile günümüz estetik cerrahisine büyük ilhamlar vermiştir. Estetik cerrahide büyük gelişmeler içinde yaşadığımız son yüzyılda gerçekleşmiştir. 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında, doku ve organ kaybına uğrayan askerlere yapılan operasyonlar, estetik cerrahinin gelişimine büyük bir katkıda bulunmuştur.

estetik amelyatlar

estetik amelyatlar

Estetik Ameliyatlar Neden Yapılır?

Bunun önemli iki nedeni vardır: Birincisi, yaralanma, kaza vb. gibi durumlarda zedelenen dokuların tamirinin yapılmasıdır.

estetik

estetik

İkinci neden ise tamamen estetik kaygıdır. Yani zamanla yaşlanmaya bağlı olarak insan vücudunda meydana gelen yıpranmalar, beraberinde estetik kaygıları getirmiştir. Bunun sonucu imkânı olanlar tekrar eski gençliklerine kavuşmak için bıçak altına yatmışlardır.

estetik amelyat

estetik amelyat

Estetik kaygılar ile bıçak altına yatmanın olumlu sonuçları olduğu gibi, olumsuz sonuçları da olmuştur. Nitekim medyada her gün gördüğümüz estetik faciaları buna bir örnektir. Bu alanda taleplerin çok olması, beraberinde bu işin uzmanı olmayan kişilerin, bu alanı istismar etmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden iyice araştırma yapmadan bıçak altına yatmak olumsuz sonuçlar doğurur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir