İstenmeyen Yağlardan Kurtulun: Bölgesel Olarak İncelin

Ne kadar diyetimize dikkat etsek de, egzersiler yapıp, spor salonlarına yazılsak da, vücudumuzun bazı bölgelerini inceltmekte problemler yaşarız. Bu sıkıntılı bölümlerin başında, karın bölgelerindeki yağlanma, kalça bölgesindeki ve bel bölgesindeki yağlanma gelir. Birçok kadının baş belası olmuş bu yağlanmaları bölgesel incelme yöntemleri ile ortadan kaldırmak artık çok kolaydır. Birçok kadın bu yöntemlere başvurmakta ve başarılı sonuçlar almaktadır.

bölgesel zayıflama

bölgesel zayıflama

Şişmanlık ile bölgesel fazlalığı birbiri ile karıştırmamak lazımdır. Uzmanların söylediğine göre, 20-25 kilo fazlası olan bir insanın öncelikle bölgesel zayıflama yöntemlerine, estetik uzmanlarına değil, kendi bünyesine göre uygulamalarda bulunacak bir diyetisyene yönelmesi gerekmektedir.  Bölgesel zayıflama şişmanlık ile ilgili değildir; sadece belli bölgelerdeki fazlalıklara yönelir ve ortadan kaldırmayı hedefler.

bölgesel zayıflama

bölgesel zayıflama

Cerrahi, vakum sistemine dayanan veya iğneli yöntemleri kapsayan birçok bölgesel incelme teknikleri bulunmaktadır. Kendi ihtiyaçlarına göre bu yöntemlerden size uygununu seçebilirsiniz.

Vshape Bölgesel İncelme Yöntemi

Vücuttaki istenmeyen yağları, ultrason teknolojisi ile parçalamayı hedefleyen, ameliyat olmanıza gerek kalmayan, acısız sızısın yaptırabileceğiniz bir incelme yöntemidir. Ultrason dalgası yağ hücrelerini hedefler ve parçalar bu süreçte vücutta çevre dokulara zarar vermez. Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 1 ila 4 seans arasında istenilen sonuçlar alınır. Seanslar arasında 2-3 hafta olmalıdır ve her seansta 2-4 cm incelme sağlanabilmektedir.

Liposuction

Uzun zamandır kullanılan ve bilinen bir tekniktir. Belli bölgelerde toplanan ve istenmeyen yağların, lokal anestezi eşliğinde vukumlanarak alınması yöntemidir. Böylelikle vücut istenilen forma kavuşmuş olur. Ameliyattan sonra derinin adapte olabilmesi için korse giyilmesi gerekmektedir ve ameliyattan kalan ödem ve morlukların geçmesi birkaç haftayı bulmaktadır.

bölgesel zayıflama

bölgesel zayıflama

Zeltiq Yötemi İle Bölgesel İncelme

Bu sistem ise, yağları yakmak yerine aksi bir şekilde dondurulması ile çalışır. İstenmeyen yağların olduğu bölgede, yağ hücrelerinin ısısı sıfır dereceye kadar düşürülür ve yağ hücreleri donarak ölü hücre haline gelirler. Ölü hücrelerde karaciğer sayesinde vücuttan atılır. Böylelikle istenmeyen yağlardan kurtulunmuş ve bölgede incelme sağlanmış olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir