Spor Öncesi Mutlaka Test Yaptırın

Sağlıklı yaşamak için gerekli olan spor hemen her gün gerçekleştirilmesi gerekilen bir aktivite. Farklı dallarda uygulanabilecek olan spor öncesinde ise dikkat isteyen oldukça önemli ayrıntılar var. Spor yapmadan önce aile hekiminize danışarak mutlaka sağlık kontrollerinden geçin. Yaptıracağınız testler sayesinde hangi alanda spor yapmak istiyorsanız bu alana uygun olup olmadığınızı öğrenebilir, oluşabilecek olumsuz durumlar karşısında doktorunuzun tavsiyeleriniz uygulayabilirsiniz.

Tansiyon Oldukça Önemli

Spor Öncesi Mutlaka Test Yaptırın

Spor Öncesi Mutlaka Test Yaptırın

Spor yapmadan önce yaptıracağınız testleri doktorunuz ile mutlaka paylaşın ve sağlığınızın spor için elverişli olup olmadığını denetleyin. Gizli tansiyon, kalp hastalıkları, ritim bozuklukları gibi durumlar genellikle kendisini belli etmez. Yaptığınız spor esnasında takılmalar yaşıyorsanız nedenleri bunlardan birisi olabilir.

Bu türden sorunlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız spor öncesinde mutlaka test yaptırın ve doktorunuz ile görüşün. Ülkemizde ve dünyada gerekli önlemler alınmadığı için birçok sporcu yaralanabiliyor, sağlık sorunları yaşayabiliyor hatta bir anlık kalp krizi ile hayata veda edebiliyor. Sağlığınız için en doğru olan sporu belirlemek ve dozunda uygulamalar için mutlaka doktorunuza başvurun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir