Su ile Hafıza Güçlendirilir mi?

Hafızanızın biraz daha fazla güçlü olmasını istiyorsanız gündelik hayatınızda bol su tüketmeye özen göstermeniz gerekiyor. Su, hafıza güçlendirebildiği gibi aynı zamanda formda kalmanızı ve daha enerjik hissedebilmenizi de sağlıyor.

Beyin bölgesinin hafızasının daha kuvvetli olabilmesi için sık sık suya ihtiyaç duyuluyor. Beyinde yer alan karbonhidrat, mineral ve vitaminler ile birlikte su da yer aldığı zaman hafıza daha kuvvetli bir hale gelebiliyor.

Özellikle sıcak havalar geldiği zaman odaklanma konusunda problem yaşıyorsanız ve işlerinizin aksadığını düşünüyorsanız daha fazla su tüketmeye konsantre olabilirsiniz.

Terleyerek dışarıya attığınız suyu geri kazanmadığınız zamanlarda baş ağrıları da yaşamaya başlayabilirsiniz. Baş ağrılarının ilaçsız bir şekilde geçebilmesi için de suyun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Günde Ne Kadar Su İçilmeli?

Uzman doktorların yaptıkları araştırmalara göre yetişkin bir kişinin gün içerisinde ortalama olarak 1.5 litre ile 2 litre kadar su tüketmesi gerektiği ortaya çıkmış durumda. Ancak suyun arıtılmış olması ve bekletilmiş olması da önemli bir detay oluyor.

Hijyenik ve sağlıklı olan suyu tükettiğiniz zaman sağlığınızı da garanti altına almış oluyorsunuz. Kirli su içtiğiniz zaman çeşitli hastalıklar vücudunuzda ortaya çıkabilir.

Gün içerisinde sık sık unutkanlık yaşıyorsanız ve kendinizi bitkin hissediyorsanız bunun sebebi az su tüketiyor olmanız olabilir. Unutkanlık sorununu ve baş ağrılarını ortadan kaldırmak istiyorsanız günde ortalama 2 litreye kadar su tüketmeniz gerekiyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir