Su Neden mi Faydalı?

İnsan vücudunun %70’inin su olduğu gerçeğinden yola çıkarak, ne kadar bol su tüketmemiz gerektiği de anlaşılıyor. Su içmenin insan vücuduna saymakla bitmeyecek kadar çok faydası vardır. Bir kere su sağlıktır, her gün en 2lt den daha az su içmemek gerekir.

Bol Su İçin Ödemlerinizden Kurtulun

Su Neden mi Faydalı?

Bol su tükettiğiniz takdirde her şeyden önce vücudunuzda ödem oluşmaz. Birçok insanın yediklerinden ya da içtiklerinden dolayı vücudunda oluşan birtakım şişliklere ödem denir. Bol su tüketerek bundan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında su sayesinde cildiniz kurumaz ve daha parlak ve canlı görünür. Saçlarınız da aynı şekilde kuruyup dökülmek yerine daha canlı ve bakımlı görünür.

Diğer taraftan su demek, metabolizmanızın hızlı çalışması demektir. Bu da, varsa fazla kilolarınızdan kurtulmanız yoksa da her daim fit görünmeniz anlamına gelir. Tabii hiçbir şey tek başına mucize yaratamayacağı gibi sadece su içmek demek zayıflamak demek değildir. Bunun yanı sıra yediklerinize de dikkat etmeniz gerekir ki, o zaman su içmenin ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir