Çocuklara Göre Olmayan Çizgi Filmler

Çocuklar için en büyük eğlencelerden biri çizgi film izlemek. Bugün biz yetişkinler bile çocukken izlediğimiz çizgi filmleri gördüğümüzde beş on dakikamızı ayırmadan duramıyor, bunu bir çeşit vefa borcu gibi düşünüyoruz. Hayata dair ilk bilgileri çizgi filmler aracılığıyla alıyoruz diyebiliriz. Çocukların gerçek yaşama hazırlanmasında özellikle eğitici çizgi filmler iyi birer yardımcı, ama her çizgi filmin de yararlı olmadığını bilmek gerekiyor. Çocuklar için hiç de uygun olmayan çizgi filmler söz konusu ve bunlar izleyen çocuklarda davranış bozukluklarına neden olabiliyor. Çocukların çocuk masumiyetine kalması ve olumsuz davranışlar edinmemesi için çizgi film deyip geçmemelisiniz.

Ben10

Ben10

Çizgi Film Her Zaman İyi Bir Arkadaş Değildir

Sevimli Kahramanlar

Sevimli Kahramanlar

Çocukların zaman geçirmesi, diğer bir tabirle oyalanması için çizgi filmler iyi bir araç olabilir, ama her zaman iyi bir arkadaş değildir. Her yaş grubu için farklı çizgi filmler mevcut ve her yaşta bu filmlerden alınan mesaj farklılaşıyor. Çocukların sadece oyalanması için ne olduğu anlaşılamayan, aslında kendi yaş grubuna hiç de uygun olmayan bir çizgi filmin izlenmesi davranış bozukluklarını beraberinde getirebilir.

Çizgi film seçerken eğitici özelliklere sahip olduğundan emin olarak seçim yapmalı ve özellikle özendirici nitelikler taşıyan filmler tercih edilmemelidir. Bir an önce büyüme isteği uyandıran ve başka bir yaşama özendiren filmler çocuklarda memnuniyetsizliği ve tahammülsüzlüğü de ortaya çıkarıyor. Sağlıklı bireyler yetiştirmek için çocuklar için uygun olmayan çizgi filmlere karşı daha titiz olmalısınız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir