Doğum Denen Şey

Ebeveyn olmaya karar vermek ciddi bir adımdır. Sonuçta insanın yaşamı bambaşka bir biçimde değişir. Kişinin eski alışkanlıklarını yapabilme, kafasına estiği gibi davranabilmesi bir çocuğun dünyaya gelmesi ile olası değildir.İşte o yüzden iyi düşünerek hareket etmek gerekir. Ama sonuçta kişi böyle bir karar verdiyse ve hamile olduysa, son aşama artık kişinin bebeğini nasıl dünyaya getireceğidir.Günümüzde normal doğum dışında, sezaryen ile doğum ve epidural anestezi ile doğum gibi alternatif seçenekler de var.

epidural

epidural

Epidural Anestezi Nedir?

Sözlük anlamı olarak bakıldığında, çok ince bir katater yardımıyla belden epidural saha adı verilen bölgeye girilmesi ve buraya lokal anestezik maddeler verilmesi şeklinde uygulanan yönteme verilen isimdir.Ağrısız doğum da denilir.Bu metot hem normal doğumlarda hem de sezaryen ile doğumlarda uygulanabilen bir yöntemdir. Kişi doğumunu eğer sezaryen ise izleyerek bebeğini dünyaya getirir.

epidural doğum

epidural doğum

Epidural Anestezi ile Doğumun Riskleri

Ama kimi riskleri de yok değildir. En temel risk eğer doğru bir biçimde uygulanmaz ise kişinin ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğidir. Bir diğer ciddi risk dozun fazla gelmesi durumunda oluşabilecek felç durumudur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir