Kivinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Günümüzde cilt bakımı denildiğinde kozmetik ürünlerine nazaran daha çok doğal meyveler kullanılmaktadır. Pek çok kadının güzelliğinin sırrı doğal ürünlere bağlıdır. Özellikle de faydaları sayılmakla bitmeyen kivi cilt için vazgeçilmez bir bakım üründür. Kivinin cilde olan yararları araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış ve birçok bakım ürünün içinde özleri kullanılmaya başlanmıştır.

kivi

kivi

C vitamini açısından oldukça zengin olan kivi, hem lezzetli hem de vücut açısından çok faydalı bir besindir. Güzelliğinizi korumak ve yaşlanma karşıtı etkileri ortadan kaldırmak için cilt bakımınız için evinizde yapacağınız peeling ile cildinizi şımartabilirsiniz. Cilt lekeleri içinde mükemmel bir koruma olan kiviyi, özellikle yüzünüz için kullanabilir ve etkilerini kısa bir sürede görebilirsiniz.

Cilt için Kivi Peelingi

Cildinizin elastikiyetini yeniden kazandırmak ve cildin canlılığını arttırmak için kivi peelingi yapabilirsiniz. Kivi peelingi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey kivi. Taze olduğundan emin olduğunuz kiviyi mutfak rondosunda püre haline gelinceye kazar ezin ve bol su ile yıkadığınız yüzünüze uygulayın. Daha sonra yine bol su ile yıkayarak sonucu kendi gözleriniz ile görün!

Kivinin Cilde Faydaları

Kivinin Cilde Faydaları

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir