U Şeklinde Mutfaklar Nasıl Dekore Edilir?

U şeklindeki mutfak muhtemelen mutfaktaki en pratik mutfaktır ve bir L şeklinde mutfağa kıyasla ek bir potansiyel saklama veya cihaz alanı sağlayabilir. U şeklindeki mutfaklar geniş alanlarda çalışabilir, ancak küçük mutfaklarda bile U şeklindeki tasarımdan yararlanabilirsiniz. Karşı duvarlar arasında en az 2 metre hareketli alan bulunması yeterlidir.

mutfak

mutfak

U Mutfak Dekorasyon Önerileri

U şekli ile doğal bir uyum için alanınızı tasarlarken, buzdolabınızı, ocak ve lavabolarınızı birbirinden 120 cm ve 270 cm arasında tutun. Bu, alanınızın pratik, zaman kazandırıcı ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır, örneğin bu, daha uzun L şeklinde veya iki duvarlı Gale mutfaklarda elde edilmesi daha zor olan bir şeydir.

U şeklindeki bir mutfak tasarımı üzerinde düşünmeye değer. İdeal olarak, U şeklindeki mutfakta ‘U’ ucunda bir pencere olacaktır. Burası, lavabo için mükemmel bir yer olabilir, mutfak hazırlıkları esnasında bahçenize-dışarıya bakmanıza izin verir. Boşluğunuza bağlı olarak, U şeklinin karşı ucundaki bir masa ve sandalyeleri birleştirmek kolay olabilir. Özel bir görünüm için masa üstü tezgâh ve rafları eşleştirmeyi düşünebilirsiniz.

mutfak dekorasyonu

mutfak dekorasyonu

Mutfağınızın görünümüne, stiline ve rengine karar verirken odanızın boyutuna ve ışık düzeylerine odaklanılmalıdır. Merkezi pencereli daha küçük bir alanda, büyük ölçüde beyaz bir tezgâha ihtiyacınız olabilir. Modern yüksek parlak üniteler, sırlı fayanslar ve paslanmaz çelik yüzeyler gibi alanlar ışık düzeylerini korumaya yardımcı olacaktır. Daha büyük mutfaklar, derin renk, koyu renkli ahşap kaplamaları ve hatta desen vuruşlarını daha iyi idare edebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir