Dekorasyonda Aksesuar Nasıl Kullanılır?

Dekorasyon içerisinde hangi yoğunlukta aksesuar kullanacağınız sizin hayalinizde olan atmosfer ile doğru orantılıdır.Bu yüzden öncelikle genel olarak ne tür bir dekorasyon istediğinizi aklınızda belirlemelisiniz.

Modern dekorasyon yaratmak istiyorsanız, her zaman sade ve fazla abartılı olmayan aksesuarlar seçerek kullanmalısınız.

Dekorasyonda Aksesuar

Dekorasyonda Aksesuar

Fakat Viktoryen bir stili mekanınızda hissetmek istiyorsanız etkileyici tasarımlara sahip antika aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Aksesuar Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Etnik, otantik ya da egzotik gibi belirli bir kalıba giren klasikleşmiş dekorasyon stillerinden sıkıldıysanız tamamen size özel ve zevklerinizi yansıtan aksesuarları dekorasyon içerisinde kullanarak büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Aksesuar kullanmadan önce ise mutlaka mekanınızı titiz bir şekilde inceleyin. Tek bir renk üzerinde yoğunlaşmak gibi düşüncelerden de sıyrılın.

Dekorasyonda Aksesuar Nasıl Kullanılır

Dekorasyonda Aksesuar Nasıl Kullanılır

Mobilyalarınız ve genel dekorasyonunuzda yer alan renkleri aksesuarlarınızda da kullanmanıza gerek yok.

Aksesuarlar dekorasyon içerisindeki renk geçişlerinin sağlanması ve bütünlüğün yakalanması açısından önemli parçalardır.

Örneğin açık ve canlı renklerin yer aldığı bir dekorasyonunuz var ise tamamen kapalı tonlarda aksesuarlar kullanarak mekanınızın hoş bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir