En İyi Pil Süresi için Bir Laptop Nasıl Seçilir?

Popüler dizüstü bilgisayarlarının en iyi pil ömrü, bir pil üzerinde 5 saate kadar kullanım süresine sahip olduğunu iddia eder. Fakat sürekli kullanımda olan her bir stok pil için birkaç saat içinde daha azını bulacaksınız. Uçakta olmayı veya 10 saat boyunca mobil olmayı planlıyorsanız, yedek bir pil satın alın, bir elektrik prizine sahip olacağınızdan emin olun veya ekstra pil kapasitesine sahip bir üst modele geçmeyi düşünün.

laptop

laptop

Birkaç dizüstü bilgisayar, pil ömrü çok daha uzun olabilen bataryalar, bazı üreticilerde aynı şekilde, ikinci bir pil de dâhil olmak üzere bir dizi çevre birimini tanıyan dizüstü bilgisayarlar sunuyor; bu ikinci pil, kullanım süresini iki katına çıkarabilir. Dizüstü bilgisayarınız bunu sunmuyorsa, aynı pilden bir tane daha satın almanız ve bu arada her iki pili de şarj edebilmek için onunla çalışacak bir pil şarjı almanız gerekebilir (bir tanesi dizüstü bilgisayarda, biri şarj cihazında). Açıkçası, bu pratik değildir. Ayrıca, ek pillerin her biri için ciddi bir rakam ödeyebileceğinizi unutmayın. İhtiyacınız olması halinde, pil kapasitesini yüksek sunan bir model tercih edin.

Batarya Seçilmesinde Dikkat Edilecekler

Bir pil seçerken, üreticiler düzenli olarak “belirli bir limiti olan” bir hücre ölçeğini listeler; bu çizgiler boyunca 9 hücrenin 6 hücreli eşdeğeri bir pilden yarısından daha fazla sınırı vardır. Pillerin voltaj derecelendirmesi (V) ve milli Amp saatleri (mAH) vardır. Pilleri bu çizgide düşünebilirsiniz.

laptop bataryası

laptop bataryası

Ayrıca dizüstü bilgisayarların, ayırıcı segmentleri dikkate alarak dalgalanan farklı güç gereksinimlerine sahip olduğunu ve çalışma çerçevesinin güç kullanımını ne kadar iyi denetlediğini unutmayın. Normalde, daha büyük, daha ağır piller daha yüksek bir watt-saat derecelendirmesi sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir