Sütyeninize Gerekli Bakımı Yapıyor musunuz?

Çamaşır yıkamak, bazen de hassas iç çamaşırlarını elde yıkamak için zamanımız ya da enerjimiz yok, özellikle de işlem çok uzun zaman aldığında. Evet, iç çamaşırı bakımı zamanımızı alır ve muhtemelen sutyenleri düzenli veya sık sık yıkamamıza neden olur. Ama bu sevgili destek sistemimize herhangi bir zarar vermemek için onlara iyi bakmamız gerekir.

sütyen

sütyen

Sütyen Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yıkamak için çok uzun süre beklerseniz iç çamaşırlarınız zarar görebilir. Sutyeniniz renksizleşebilir ve sık sık yıkanmazsa bozulmaya veya elastikiyetini daha hızlı kaybetmeye başlar. Yıkama yapmadan uzun süre giyilen bir sutyen, birkaç problem yaratabilir: Birincisi, sutyen malzemesine bağlı olarak, vücudunuzdan ve çevrenizden kötü kokuları hapsedebilir. İkincisi, vücudunuzun yağları ve terlemesi sutyen üzerine birikebilir, bu elastik gibi narin veya gerilebilir malzemeleri parçalayabilir.

sütyen temizliği

sütyen temizliği

İç çamaşırları, özellikle de sutyen aşırı veya az yıkama yapılmamalıdır. Sutyenlerinizi makinede yıkayacaksanız, önce agraflarını kapatın ve (iç giyim mağazalarında bulabileceğiniz) bir yıkama torbası içine koyun. Yıkama torbasını alıp soğuk suyun içinde hassas çevrimi ile yıkayın. Çamaşır makinesi sutyen için kötüdür, ancak kurutucu mutlak bir cinayettir.

Sutyenler çoğunlukla elastik ve narin malzemelerden yapıldığı için normal sabunlar ve deterjanlar çok sert gelir. Elde yıkamanızda veya makinenizin yumuşak döngüsüne koyarsanız da, iç çamaşırı, dantel veya çorap için kullanılan özel deterjanları kullanmanız faydalı olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir