Eviniz Yüzde Kaç Değer Kazandı?

Genelde İstanbul’un bazı semtlerinde oturanların daha sık sorduğu bir soru da evim ne kadar değer kazandı sorusu. Ev fiyatlarının son yıllarda en çok artış gösterdiği şehirlerden biri olan İstanbul dünyada da bu listenin başında yer alıyor.  Emlak fiyatları artışı İstanbul’da yaklaşık % 25 civarı yükseliş seyrederek listenin 2. sırasında yerini almış.

ev almak

ev almak

 Ev Alarak Kar Elde Edenler

Gelelim evinizin ne derece değer kazandığı sorusuna. Kendi kendinize yapabileceğiniz ortalama bir hesap ile bu sorunuzun cevabını bulabilmeniz mümkün. Oturduğunuz semt ve yakınızda ki binalarda satılan ev fiyatlarını öğrenip kendi eviniz hakkında kabaca bir hesap yapabilirsiniz. Yaptığınız basit hesaba göre evinizin değerinde %10 civarında bir artış gözlemliyorsanız kazançlısınız demektir.

ev

ev

Newsweek dergisi tarafından yapılan emlak fiyatları araştırması kapsamında yer alan İstanbul ilindeki ev sahiplerinin kazançlı olduğu anlaşılıyor. Hatta konut kredisi kullanarak bile ev sahibi olduysanız yine karınız olacaktır. Siz de İstanbul’da ev sahibi iseniz bu basit hesabı yaparak evinizin değer kazanıp kazanmadığını öğrenebilirsiniz.

ev kazancı

ev kazancı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir