Evlilik Neden Biter?

İnsanlar uzun uğraşlar ve emekler sonucunda kurdukları yuvalarının dağılmasını istemezler. Her kişi evlendiği insan ile mutlu bir hayatı geçirmek ister. Ancak durum bazen bu isteklerden ve hayallerden çok daha uzak bir hal almaya başlayabilir. Peki evlilikleri bitiren temel davranışlar ve durumlar nelerdir?

evlilik

evlilik

Evliliklerin bitmesine yol açabilecek farklı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bir evlilik sadece tek bir sorundan dolayı bitmez. Bu durumlar arasında ilk sırada yalan söylemek ve bunu sürekli olarak devam ettirmek yer alıyor. Evlilik tamamen güven işidir ve yalan söylenmeye başlandığı vakit güven ortadan kalkar. Güven kaybedildiği zaman ise evlilik sekteye uğramış olur.

Aldatma, Maddi Sebepler ve Aşağılama

Evliliği bitiren bir diğer önemli sebep ise maddi sorunlar olacaktır. Ekonomik olarak yaşanmakta olan sıkıntılar evlilik içerisinde temel bir probleme dönüşebilir. Kredi borçlarınız biriktiyse ve işinizi kaybetme gibi bir risk söz konusu ise evliliğiniz büyük bir zarar görecek demektir. Bu yüzden kendinizi güvene alacak birtakım eylemlere geçmeniz gerekmektedir.

evlilik düşüncesi

evlilik düşüncesi

İhanet ve tabii ki aldatma evliliklerin sonunu getiren davranışlar arasında yer alıyor. Aldatmanın evlilikler içerisinde affı asla yoktur ve olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte çiftlerin bir diğerini sürekli olarak kırmaya başlaması ve onu değersiz hissettirmesi de uzun vadede ayrılık çanlarının çalmasına yol açabilir. Hakarete varacak sözler söylemek ve karşıdaki kişiyi ufak görmek evliliklerde uzak durulması gereken davranışlar arasında yer alıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir