Hobilerimiz ile Hayat Daha Güzel

Hayat sonunu bilemediğimiz bir masal ya da yanılsama belki de ama ne olursa olsun, nefes almak çok değerli. O yüzden de kafaya gerekli gereksiz şeyleri takmadan yaşamı güzelleştirmek gerekiyor. Bu güzelliklerin en başında da hobilerimiz geliyor değil mi?

dans

dans

Hangisini Yapsak?

Yürüyüş yapma: Hobiniz, sizi mutlu etmeli ve ilginizi çekiyor olmalı. Yürüyüş yapma bedava ve gerçekleştirilmesi basit bir hobidir, ayrıca bu aktiviteye hemen başlayabilirsiniz! Yürüyüşe uygun giyinin, dışarı çıkın ve taze havanın tadını çıkartın.Bu kadar kolay.

Dans etme: İster tango, ister zumba. Hiçbir zaman dans öğrenmek için geç değil. Siz yeter ki isteyin. Öğrenmenin yaşı olmaz ki.

Şehri keşfetme: Yaşadığınız şehri ne kadar tanıyorsunuz? Dışarı çıkın ve şehrinizi keşfedin. Tarihi yerleri görün, geçmişi hakkında bilgi edinin. Fotoğraflar çekin ve yeni yerler keşfedin.

yürüyüş

yürüyüş

Kim olduğunuzu bilme: Aile geçmişinizi bilmeniz önemlidir. Bunu bir hobiye çevirin ve aile köklerinizi araştırmaya başlayın. Bulacaklarınız sizi oldukça şaşırtılabilir, sarsabilir ama iyi gelecektir.

Resim Yapma: Resim yapmaktan hoşlanır mısınız? Hislerinizi kâğıda, tuvale dökün. Hatta bir resim kursuna başlayın ve çiziminizi ilerletin. Yapamam demeyin.

Yazı yazma: Elinize kâğıt, kalem alın ya da bilgisayarınızı açın. Düşüncelerinizi, başınızdan geçenleri, hatıralarınızı yazıya dökün. Dilerseniz internette bir blog açın. En iyi terapi yöntemidir bu aslında.

Kitap okuma: Kolayca ulaşabileceğiniz bir diğer şey de kitaplardır. İlginizi çeken alandaki kitapları alın ve kendinize huzurlu bir ortam yaratarak okumanın keyfini çıkartın.

Fotoğraf çekme: Akıllı telefonlar sayesinde artık fotoğraf  çekmek pahalı bir hobi olmaktan çıktı. Telefonunuza fotoğrafların üstünde oynamanızı sağlayacak aplikasyonları da yükledikten sonra işlem tamam. Peki, sizin bize önerebileceğiniz değişik hobiler var m

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir