Ezber Bozan Diyet

Her insan olduğundan daha ince olmak, daha güzel görünmek ister. Bunun için neredeyse denenmedik yöntem kalmamasına rağmen, bütün diyetlerin ortak noktası maalesef kalıcı bir sonuç sağlayamamasıdır. Neredeyse bütün diyetler dikkat edildiği ve uyulduğu sürece sonuçlar sağlayabilir, hayal edilen vücuda yaklaştırabilir ama diyet programına uymayı bıraktıktan sonra çoğunlukla elde kalan şey yine alınan kilolarla, aç geçirilen günlerin hatıraları oluyor.

Ezber Bozan Diyet

Ezber Bozan Diyet

Bu konuda çalışma yapan uzmanlardan biri olan kardiyoloji profesörü Canan Karatay, sadece kilo vermek değil, beslenme şeklini tamamen değiştirme odaklı olarak belirlediği diyetiyle bilinen pek çok kuralın aslında yanlış olduğunu belirtirtiyor.

Beslenme Uzmanları Yanılıyor mu?

Karatay diyeti olarak bilinen diyet, az ama sık sık yemek, kolesterolün vücut için zararlı olduğu fikirlerine tamamen karşı çıkıyor. Pek çok kadının korkulu rüyası haline gelen yağın, aslında insan vücudunda yağ olarak depolanmadığını ve karbonhidratın yağ olarak depolandığını belirtir ve bu fikirlerini de vücutta beyin ve sinir sistemi gibi sistemlerin kolesterol olmadan çalışamayacağı gibi, bilimsel gerçeklere dayandırır.

Ezber Bozan Diyet

Ezber Bozan Diyet

Yenilecek miktar yerine doyum hissine odaklanan ve yenmemesi gereken besin gruplarını belirten Karatay diyetini deneyenler sonuçlarından memnun olduklarını ifade ediyorlar. Tıp dünyasının uç fikirleriyle tepkisini çekse de, hala toplumun ilgisini korumakta ve kural yıkan açıklamalarıyla dikkati çekmeye devam etmektedir.

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir