Gürültü Kirliliğine Son Verin

Toplum içerisinde yaşamanın belli başlı kuralları var. Bu kurallara uyduğunuz sürece, toplum içerisinde rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Nedir o kurallar? Sevgi, saygı ve hoşgörü.

En önemli kriteri saygı olarak düşünelim ve onun üzerine birkaç ifade kullanalım. Özellikle toplu ulaşımların yapıldığı, metro, metrobüs, vapur ve tren gibi ulaşım araçlarında saygı çok önemli bir kavramdır.

gürültü kirliliği

Çağ olarak, gelişen bir çağda yaşıyoruz ve herkes dünya nimetlerinden bir şekilde istifade edebiliyor. Bugün artık cep telefonu sahip olma yaşı neredeyse tek hanelere kadar düştü.

Buradan hareketle aslında herkesin ulaşımda şikâyetçi olduğu bir konuya parmak basmak istiyorum. Gürültü kirliliği, herkesin ortak derdi ne yazık ki.

yüksek sesle müzik dinlemek

Cep telefonlarından müzik dinlerken, yüksek sesle dinleyen insanlar belki bilmeyerek yanında ki insanı rahatsız edebiliyor. Kulaklıklardan taşan ses, bir yanınızda ki insan rahatsız edebilir.

Buna dikkat etmelisiniz. En önemli unsur olan saygıyı kesinlikle kaybetmemelisiniz. Yanınızda ki insan, dinlediğiniz müzikten rahatsız olabilir. Size karşı bir şey söylememesi, sizin yaptığınız davranıştan hoşnut olacağı anlamına gelmez. Buna lütfen dikkat edelim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir