Hindistan Cevizi Yağı İle Gelen Güzellik

Hindistan cevizi yağı en faydalı doğal yağlardan biri olarak biliniyor. Bir gıda olarak kullanılabilen hindistan cevizi yağı aynı zamanda saç bakımı, cilt bakımı ve güzelliği için de kullanılan çok faydalı doğal bir ürün.

hindistan cevizi

hindistan cevizi

Hindistan Cevizi Yağı Hangi Amaçlar İçin Uygulanabilir?

Hindistan cevizi yağını makyaj çıkarmak üzere uygulayabileceğiniz gibi dudak kremi ya da tüm vücut nemlendiricisi olarak ta kullanabilirsiniz. Antimikrobiyal özelliği sayesinde akne tedavisinde uygulanabilir. Bakterilere karşı etkili olan bu bitkisel yağı sivilce üzerine sürebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı saçlar için harika bir nem maskesidir. Elinize döktüğünüz yağı saç derisine değdirmeden saçın tamamına sürebilirsiniz.

hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağını dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Bir miktar kabartma tozu ve birkaç damla nane yağı ile hindistan cevizi yağını karıştırarak doğal bir diş macunu elde etmiş olursunuz.

Hindistan cevizi yağı vücut peeling kremi olarak ta uygulanabilir. Eşit oranlarda kahverengi toz şeker ile hindistan cevizi yağını karıştırdıktan sonra bunu tüm vücudunuza ovalayarak sürebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir