Japonya’ya Gitmek İçin Geçerli Neden

japonya gezisi

japonya gezisi

Japonya’yı görmenizi gerektiren nedenlerin ilki Sagano bambu ormanlarıdır. Muhteşem görüntüye sahip olan bu bölge ziyaret akınına uğrayan bir bölgedir.

japonya

japonya

Japonya’ya gelmenizi sağlayacak nedenlerden birisi de shibazakura tarlalarıdır. Bu tarlada 800 binin üzerinden ağırlıklı olarak pembe, sonrasında ise beyaz ve mor renk çiçekler yer alır. Nisan ve haziran ayları ise gezmek ve fotoğraf çekmek için en uygun tarihtir. Hitachi Seaside Park’ta Sonbahar ise isminde de anlaşılacağı gibi sonbahar aylarından mutlak olarak görülmesi gereken Japonya’nın en büyük adası olan Honshu’nun doğusundan popüler bir yerdir.

Uzakdoğunun Yakın Ülkesi Japonya

Güney Kyoto’da bulunan Fushima Inari Tapınağıda mutlak olarak Japonya’ya gelip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Uzakdoğu’nun bu farklı ülkesine yapacağınız ziyarette görmeden dönmemeniz veya bir daha japonya’ya gitmenizi gerektiren geçerli nedenlerden birisi de Seigantoji Pagodası ülkenin tarihi ve doğal güzelliğinin birleşimi olan yerdi.

 

Hishimuro, Wakayama Bölgesi’nde yer alan pagoda Japonya’nın en uzun şelalesi Nachino Taki’nin yanında konumlanan üç katlı bir binadır. Her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akına uğrayan bu önemli yer yapı olarakta son derece farklıdır. Kyotunun tarihi bölgelerinde gezmek ve mümkünse tapınaklardan birinde konaklamak yapmanız gerekenlerde birisidir. Mümkünse Onsen olarak nitelendirilen hamamlarda da bir kez yıkanılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir