Para Konusunda Sıkla Yapılan 3 Hata

Para kazanmak pek çok insan için kolay olsa da atılan yanlış adımlardan sonra ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, parayı elde tutmak çok ciddi bir sorun haline gelebiliyor. Böylesi durumlarda yapılmakta olan hatalar ise düşünülenden kötü sonuçları beraberinde getirebiliyor.

kredi kartı

kredi kartı

Birikimden Önce Tüketim

İnsanların büyük bir kısmı birikim yapmadan önce tüketime para harcamayı tercih ediyorlar. Yüklü bütçeli bir şeyler satın almak adına dahi bütçeden pay ayıran kişiler, birikim yapma söz konusu olduğu zaman bunu ikinci plana atabiliyorlar. Fakat böylesi bir durumda da aniden ortaya çıkacak olan olumsuz durumlardan ötürü ciddi anlamda zor durumda kalıyorlar. Bunun yerine birikim hesabı oluşturulabilir ya da belirli oranlarda para kenara koyulabilir.

Kredi Kartı Tuzağı

 Doğru kullanılması durumunda oldukça büyük faydaları olan kredi kartları, yanlış kullanıldıkları zaman ise ortaya ciddi sıkıntıların çıkmasına sebep olabiliyor. Özellikle de taksitli ya da 2 3 ay öteleme imkanına sahip olan kampanyalar; kişilerin çok daha ciddi oranlarda borçlanmaları anlamına gelebiliyor. Bunun yerine kredi kartı kullanımı konusuna dikkat etmek gerekmektedir.

para harcamak

para harcamak

Başka Birine Kefil Olma

 Yardımlaşma her ne kadar bizim geleneklerimizde olan bir durum olsa da kimi zaman bu durum bizlere ciddi anlamda zarar verebiliyor. Başkasına ödenemeyecek bir meblağ üzerinden kefil olmak, beraberinde çok daha büyük sorunları getirebileceği asla unutulmamalı ve adımlar dikkatli bir şekilde atılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir