Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Sonbaharın gelişi ile beraber havalar serinlemeye başladı. Cilt yapısı her mevsime göre kendini koruma eğilimine girer. Fakat bu koruma çalışması özellikle sonbahar kış ayları için yeterli olmaz. Soğuk havanın yanı sıra rüzgârında etkisi ile beraber ciltte gerginlik yer alırken kuruma ve çatlamalar da yaşanabilir.

cilt bakımı

Ciltte oluşan kuruma ve çatlamaların yaşanmaması için beslenmeye dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Özellikle antioksidan içeriğine sahip olan meyve ve sebze tüketimine yer verilmesi gerekir. Ayrıca kış aylarında azalan su tüketiminin de aynı oranda devam ettirilmesi ile cilt nem dengesi de sağlanmış olur.

Cilt Bakım Bakımında Detaylar

Kış aylarında cilt bakımınıza dikkat etmeniz cildinizin nem dengesini korumasına ve kurumaların yaşanmamasına neden olur. Cilt bakımında koruyucu kremlere yer verebilirsiniz. Sadece yaz ayların değil kış aylarında da güneş koruyucu kremini kullanmanız gerekir.

Cilt bakımınızda evde hazırlayabileceğiniz bazı seçimlere yer açarak da dengeyi elde etmeniz mümkün. Özellikle ayva çekirdeği ile hazırlanan maske kış sezonunda iyi bir nemlendirme sağlayacaktır. Bunun yanı sıra cildinizi aşırı tahriş edecek olan peeling seçimlerinden uzak durmanız önerilir. Bu sebep ile evde hazırlayacağınız karbonat, yoğurt, bal karışımlı peeling ve maske uygulamasına yer açabilirsiniz. Cilt temizliğinde doğal bir seçim olarak yer alan gül suyu ise peeling uygulamanız sonrasında cildinizin yatışması ve temizlenmesi için tercih edebileceğiniz üründür.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir