Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlara sahip olanlar için saç bakımı düz saçlılara göre daha zahmetli ve titizlik gerektiren bir iştir. Kıvırcık saçların kendisine has avantajları olduğu gibi zor şekil alabilmesinden dolayı birtakım dezavantajları da bulunmaktadır.

saç uzaması

saç uzaması

Duş aldıktan sonra saçlarınızın daha kolay şekil alabilmesi için kuruttuktan sonra saç kremleri kullanabilirsiniz. Saç kremi kullandıktan sonra nemlendirdiğiniz saçlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz.

Yaz Aylarında Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında kıvırcık saçlar çok çabuk kuruyacağı ve yağlanacağı için kullandığınız şampuana ve diğer kozmetik bakım ürünlerine dikkat etmelisiniz. Güvendiğiniz ve kaliteli markaların ürünlerine yönelerek saçlarınızdaki kuruluğu ve yağlanmayı önleyebilirsiniz.

saç bakım

saç bakım

Kıvırcık saçlar için önerilen bir diğer bakım ise saçlarınızı yıkadıktan sonra havluyla hafif bir şekilde kurulamak ve nemli bırakmaktır. Nemli şekilde hafif ıslak olarak bıraktığınız saçlarınız daha daha kolay şekil alacak ve yağlanma daha geç meydana gelecektir.Tüm bakımlarınıza rağmen hala saçlarınızda problem yaşıyorsanız bu konuda internet üzerinde geniş bir saç bakımı rehberine sahip olan http://www.sntlife.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir