Göbek Eritmenin Yolları Nelerdir?

Göbek çevresinde oluşan yağlanma sadece görsel açıdan değil aynı zamanda sağlık açısından da oldukça zararlıdır.

Göbek ve çevresindeki yağlanma sonucunda karın içinde bulunan organlarda bir zaman sonra yağlanmadan nasibini alarak fonksiyonların da bozulmalar yaşanabiliyor.

Göbek yağlanması ile kalp hastalıkları, uyku apnesi, kolon kanseri ve tip iki diyabette yakalanma riskinizde de artış yaşanır.

göbek eritmek

Göbek Yağlanmasını Gidermek için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Öncelikle mutlaka karbonhidrat tüketimini azaltmak gerekiyor. Karbonhidratın yoğun bulunduğu pirinç, beyaz ekmek, şeker, hamur işleri, makarna gibi besinlerden uzak durmak gerekir.
  • Karbonhidratı azaltırken protein içerikli beslenmeye ağırlık vermek de oldukça önemlidir. Protein bakımından zengin olan süt, mercimek, peynir, yoğurt, nohut, soya, süt, fasulye gibi yiyeceklere öncelik verebilirsiniz.
göbek yağlaması
  • Şekeri tamamen hayatınızdan çıkarmak demek çay kahveyi şekersiz içmek demek değildir. Aynı zamanda gazlı içecekler, meyve suları, paketlenmiş atıştırmalıklar da şeker deposu olduğundan bunlardan da mümkün olduğunca uzak durmak gerekir.
  • Besinlerininiz arasında lifli yiyecekleri ekleyerek sindirim sisteminizi hızlandırarak göbeğinizin erimesini hızlandırabilirsiniz.
Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir