Köşe Takımları Nasıl Yerleştirilmeli?

Köşe takımlarınızı salonlarınıza yerleştirirken dengeyi sağladığınız sürece köşe takımlarınız mekanlarınızı daraltmayacak ve son derece estetik duracaktır. Dengenin sağlanabilmesi için ise yerleştirme işleminden sonra tekli koltuğu köşe koltuğun en kısa bölgesine denk getirmeniz gerekecektir. Böylelikle dengeyi sağlayarak salonlarınızı daha şık ve işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

köşe takımı

köşe takımı

Tekli koltuk parçasını köşe koltuğunu ortalayacak şekilde de yerleştirme yapabilirsiniz. Bu işlemi dengede ve geometrik açıdan düzenli olarak tutabilmeniz’in yöntemi ise bir çember oluşturmaktadır. Hayali bir çember oluşturduktan sonra köşe koltuğu tekli koltuğun üzerinden geçecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Sehpa Seçimleri Nasıl Olmalı?

yeşil köşe takımı

yeşil köşe takımı

Köşe koltuk takımızın karşısına isterseniz iki adet tekli koltuk da koyabilirsiniz. Böylelikle salonunuzda daha fazla oturma alanı elde ederken istediğiniz dengeyi daha rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ancak sayı olarak fazla koltuk takımı kullanılmasından dolayı orta sehpa modelinizi daha sade olacak modellerden seçmelisiniz.

Orta sehpanızı sade ve minimal bir modelden seçerseniz modern ve dengeli bir dekorasyon stili elde etmiş olursunuz. Sehpa seçimlerinizde ahşap, camlı ya da aynalı modeller kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir