Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabolar temiz bir yaşamın olmazsa olmazlarındandır. Mutfakta her türlü yiyeceğin yıkanmasında, mutfak gereçlerin temizlenmesinde, banyoda temizliğimizin vazgeçilmez bir aracıdır. Genelde varlığından habersiz gibi göründüğümüz lavabo tıkanma sinyallerini vermeye başladığında dikkatimizi çeker. Belirti verir vermez ilk önlemleri almaya başlamak sonrasında karşımıza çıkacak sorunların hiç oluşmamasına veya daha geç oluşmasına sebep olur.

Lavaboda kullanım sırasında gitmesi gereken atık suyun gitmekte nazlanması veya hiç gitmemesi lavabo kullanımını bir süre askıya almak demektir ki bu aşama da daha fazla erteleme kabul etmez. İlk olarak bu durumda tercih edilen lavabo açma diye bilinen kimyasallardır. Ancak bu konuda dikkatli olmak gerekir. Zira kalitesiz borularda kimyasallar boruları delmesi parçalaması olabilir veya contaların yuvalarında bozukluğa sebep olabilir. O yüzden açmak için daha organik el yapımı çözüm üretebilirsiniz.

Her şeyin organiğinin bulunduğu bir ortamda lavabo açın organiğini bulmak ilginç değil mi? Aslında bunu organik demek kimyacıların çok ta hoşuna gitmez. Çünkü organik olan sadece sirkedir. Karbonat ise değildir. Aslında bu tarif için daha çok evde ki malzemeler ile lavabo aç tarifidir. Peki, ne yapmak lazım evde rahatlıkla bulabileceğiniz karbonattan bolca lavabo deliğine boşaltıyorsunuz.

Lavabo Açma

Lavabo Açma

Üzerine de sirke döküyorsunuz. Bu sırada ikisinin etkileşmesinden dolayı gaz çıkışı olur. Beklenen oluşan bu gazın tıkanmaya sebep olan maddeyi parçalaması ve yerinden oynatmasıdır. Böylece tıkanma açılacaktır. Bu sırada lavabo yüzeyine çıkan görüntü pek hoş olmasa da lavabo açıldıktan sonra dayanılmaz değildir. Katlanılabilir.

Lavabo Açma da Teknolojik Yöntem

Evdeki imkânlarla açılmayan lavabolar için deneyimli uzman bir ekibi çağırmanın zamanı gelmiştir. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken kullanılacak yöntemdir. Gelecek ekibin teknolojik donanıma yeteri seviyede donanmış, bilgi ve deneyim sahibi kişilerden olmalıdır. Yapılan için garanti süresinin olması vazgeçmeyeceğiniz detaylardan olmalıdır.

Firma ile görüşme sırasında yapılacaklar ve garanti ile ilgili yazılı belge istemeniz istenmeyen durumlar oluşma ihtimaline karşı sizi korurlar. Bu konuda ısrarcı olmanız tamamen sizin faydanıza olacak bir durumdur. Bundan sonraki yapılacaklar ve kısa sürmesi teknik ekibin deneyimine bağlıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir