Oyunlarda 3. Boyut

3D uygulama oyun ve gerçekçi sanal uygulamaları geliştirmeye yönelik yazılım paketidir.  3doyunlar dijital ortamlardaki yüksek grafik kalitesine sahip oyunlardır.

3d oyunlar

3d oyunlar

3d oyunlar üç boyut anlamına gelen ve yüksekliğin, derinliğin ve genişliğin bir arada bulunduğu yazılım sistemidir. 3doyunlar size oyun üzerinden gerçek sahneleri gösterme ve eğlence katma amacı ile hazırlanmaktadır. Atari oyunları ile başlayan oyun hazırlama serüvenin 3d oyunlar son noktasıdır. Savaş oyunları içerisinde daha fazla hissedilen bu sistem ile daha heyecanlı vakit geçirmektesiniz. Yüksekliğin, derinliğini ve genişliğin bir arada olduğu 3d sisteme zamanı eklediğimiz zaman 3d oyun ortaya çıkmaktadır.

3D Oyun İçerisindeki Zaman Kavramı

Üç boyutu oluşturan kavramın içerisine eklediğimiz zaman bize animasyonu vermektedir. Oyun içerisinde bir sinema filmi gibi özel yazılan senaryo ve içerisini eğlendirecek bir animasyon söz konusudur. 3d’nin oluşması için düzlem, üç boyutlu bir obje ve bir ışık kaynağının olması gerekir. Üç koordinat sistem üzerine oluşturulan bu yazılım sistemi ile oyun oynamak daha gerçekçi bir hale getirilmektedir.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir