Sofra Sunumunun İncelikleri

Sofra sanatı kadınların yemek yapmak kadar önemsediği bir hadisedir. Çünkü ne pişirdiğiniz kadar onu nasıl ve hangi şartlarda sunduğunuz da çok önemlidir. Bunu tıpkı ne söylediğinden çok nasıl söylediğin önemlidir mantığından yola çıkarak düşünebilirsiniz.

Kadınlar Yemeklerini En Güzel Şekilde Sunmak İster

Sofra sunumunun son yıllarda daha bir önem kazandığını hiç kimse yadsıyamaz. Öyle ki bir restorana gittiğinizde masa düzeni, yemeklerin son derece şık ve gösterişli servislerde sunuluyor olması, adeta bir tablo gibi görünmüyor mu gözünüze? Neredeyse yemeye kıyamayacak sınıra geliyorsunuz. Tam da bu sebepten dolayı bir kadın evine gelen misafire ne pişirirse pişirsin –ki genelde misafire özel yemekler yapmayı tercih ederler- onu en güzel şekilde sunmak ister.

Sofra Sunumunun İncelikleri

Sofra Sunumunun İncelikleri

Belki o ana kadar sakladığı masa örtüleri dolaptan çıkarılır, servis tabaklarını sunmak üzere en şık suplalar masaya konur ve tabii ki parlak ve şık çatal-kaşık-bıçak seti masadaki yerlerini alır. Tabakların şekli ve deseni kadar altına serdiğiniz masa örtüsünün rengi de sunumda çok önemlidir. Mesela desenli bir yemek takımını asla renkli ve desenli bir masa örtüsü ile sunmamalısınız. Çünkü bu fazlasıyla göz yoracaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir