Duygusallığın Sınırlandırılması Gerekiyor

Duygular, insanların deneyimlerine tat veren ve yaşamlarını anlamlandıran en önemli özellikleri olduğundan uzmanlar, duygusallık yönünden kesinlikle bazı sınırların oluşturulması gerektiğine dikkat çekiyor. Özellikle kontrol altında tutulamayan duyguların kişilere son derece yıpratıcı sonuçlar doğurabileceği ve bu sebeple de duyguların gerektiği durumlarda sınırlandırılarak, kontrol altında tutulması gerekiyor.

Kişi Kendisine Zarar Veriyor

Uzmanlara göre yaşamının her alanında duygularını daha fazla öne çıkartan ve duygularına göre daha fazla hareket etmeyi tercih eden kişilerin kendilerini fazlasıyla yıprattıkları ve zarar verdikleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu nedenle de uzmanlar kesinlikle kişilerin duygularını sadece gerekli durumlar için olmak üzere duygularını bastırabilme konusunda daha istekli olması gerektiğini belirtiyor.

Duygusallığın Sınırlandırılması Gerekiyor

Duygusallığın Sınırlandırılması Gerekiyor

Duygularını yaşamı içerisinde gerekli durum ve anlarda dinleyen kişi için hayatın olumlu yönde etkilendiği bir gerçek olsa da özellikle öfke, sinir, fevri tepkiler gibi çeşitli olumsuz duyguların gerekli durumlarda bastırılması kişinin çevresine olduğu kadar kendisine de verebileceği zararlardan kendisini de koruyabilmesini sağlar. Bu konuda başarılı olamayan kişiler için profesyonel danışmanlık desteği bulunuyor ki modern yaşamın insanlar üzerindeki olumsuz etkileri bu hizmete olan ilginin her geçen gün büyük oranda artış göstermesine yol açıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir