10 Altın Fitness Önerisi

Her şeyin kaynağı olan motivasyon fitnessinde kaynağını oluşturur. O yüzden motivasyonunuzu artırıcı her durumdan yararlanmaya çalışmalısınız. Fitnessin merkezini oluşturan egzersizi kendinize sosyalleştirebilirsiniz çünkü bu şekilde hem egzersizden uzak kalmayacak hem de eğlenceli dakikalar geçirebileceksiniz.

fitness

fitness

Antrenmanlarınız sırasında huzur verici ve rahatlatıcı müzikler dinleyebilirsiniz. Ayrıca şevkinizi artırmak ve daha enerjik başlamak istiyorsanız egzersizlerinizi çeşitlendirebilir ve bunu canınız istediği şekilde yaparak saatinizi doldurabilirsiniz.

fitness hareketleri

fitness hareketleri

Mekik çekerek amacınıza daha yakın ulaşacaksınız fakat doğru bir yöntem uygulamanız sizi daha etkili sonuçlara götürecektir. Çenenizi dizlerden uzaklaştırırken karnınızı rahat bırakmak yerine mekiğe kalkarken olduğu gibi karın kaslarınızı sıkarak devam etmelisiniz. Böylelikle % 100 yakın verim alabileceksiniz.

Fitness Hareketlerini Zenginleştirmek…

Normal Kardiyo ve fitness hareketlerinizi bazı küçük altın kurallarla zenginleştirebilirsiniz. Örneğin: Setler arasında 20-30 saniye kaslarınızı esnetebilirsiniz. Bu durum kas gücünüzü %20 oranında artıracaktır. Aynı zamanda top üzerinde şınav çekerek de sıkı göğüs ve kollara sahip olabilirsiniz.

egzersiz

egzersiz

Mekiği ters çekmeniz karın kaslarınız dışında diğer kaslarınızın da devreye girmesini sağlayacaktır. Etkili sonuç için bu hareketi her gün 10 defa uygulayabilirsiniz. Tek ayak üzerinde köprü ve zıplayarak lunge ise ayaklarınızdan tutunda kalça kaslarınıza kadar tüm kaslarınızın çalışmasında size yardım edecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir