Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların şık ve zarif gözükmelerini sağlayan abiye elbiseleri seçerken birtakım noktalara oldukça özen gösterilmesi gerekiyor. Abiye elbise giyeceğiniz zaman ve mekan bu konuda belirleyici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

abiye

abiye

Elbisenizi özel davetlerde ve resmiyet gerektiren zamanlarda giymek istiyorsanız, daha sade tasarıma sahip ve koyu renk tonlarından oluşmuş olanlardan seçmelisiniz. Işıltılı ve parlayan abiye elbiseleri ise düğün ve nişan gibi ortamlarda tercih edebilirsiniz.

Abiye Elbise ve Ayakkabı Uyumu Nasıl Olmalı?

Abiye bir elbise ile giyilecek en garanti ayakkabı stiletto topuklu ayakkabıdır. Eğer topuklu giymekten hoşlanmıyorsanız günün her saati rahat edebileceğiniz şık ve konforlu babet ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

abiye kıyafetler

abiye kıyafetler

Seçmiş olduğunuz bu modellerin renk uyumunu sağlarken ise her zaman elbisenizin modeline ve rengine dikkat etmelisiniz. Kırmızı bir abiye elbisenin altına siyah ya da aynı renkte stiletto topuklu ya da babet ayakkabı giyebilirsiniz.

Eğer alternatif bir tarz yaratmak istiyorsanız zıt renklerin kusursuz uyumundan da yararlanarak hoş bir kombin elde edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir