Cilt Parlaklığı İçin Öneriler

Cildinizin sağlıklı bir görünüme sahip olması ve parlaması için yalnızca su ile yıkamanız yeterli değildir. Cilt parlaklığı yakalayabilmeniz için cildinize uygun bir bakım seçerek düzenli olarak bu bakımı cildinize uygulamanız gereklidir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildinizin mat ve donuk bir görünüme sahip olmaması için gün içerisinde vakit geçirdiğiniz mekanın özelliklerine dikkat etmelisiniz. Havasız ortamlarda çalışıyorsanız, spor yapmıyorsanız, makyaj temizlemiyorsanız ve bakım yapmıyorsanız kapalı ortamlarda cilt parlaklığınızı yitirebilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Beslenme alışkanlıklarınız cilt sağlığınız için önemlidir. Yağlı gıdalar cildinizin matlaşmasına ve yağlanmasına yol açar. Bu sebeple sebze ağırlıklı beslenmek cilt dokularınızın yenilenmesi sağlar. Meyve ve sebzeleri bol tüketerek cilt parlaklığınızı arttırabilirsiniz.

Geceleri uyumadan önce cildinizi mutlaka doğal tonik ile silmelisiniz. Doğal tonik olarak bilinen maden sodasından da yararlanabilirsiniz. Sabahları da aynı işlemi uygularsanız kısa süre içerisinde daha doğal ve parlayan bir cildin sahibi olabilirsiniz.

cilt parlaklığı

cilt parlaklığı

Sabahları çay ve kahve içmeyi seviyorsanız bu alışkanlığınıza ufak bir ara vererek meyve suyu tüketmeye özen gösterin. Taze meyve suları lifli yapıların yenilenmesini sağlayarak cildinizi daha parlak göstermenizi sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir