Botoks Nedir?

Ciltteki kırışıklıklar yaşlanma, stres, kirli hava, güneş ışığı gibi faktörlerden dolayı hızlı şekilde artar. Cilt kırışıklığı kaçınılmaz olmakla birlikte yapılacak olan önlemler ile azaltılıp geciktirilebilir. Bu geciktirme yöntemlerinden biride botoks işlemidir. Botoks ile orta ve derin kırışıklıklara sahip olanlar kişilere cerrahi olmayan kozmetik bir tedavi uygulanır.

botoks

botoks

Cilt altındaki küçük kasların kasılmaları zamanla yerleşerek çizgileri oluşturur. Botoks ile enjekte edilen bölgedeki kasların kasılmasını engellenerek deri gerginleştirilir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Her hastanın botoks tedavisi kendi cilt ve kas yapısına göre uygulanır. Lokal anestezik krem işlem öncesi sürülebilir. Belirlenen kırışıklık noktalarına çok ince uca sahip iğneler ile küçük dozlarda enjeksiyon yapılarak uygulanır.10-15 dakika süren tedavide en düşük seviyede rahatsızlık hissedilir. Tedavi sadece uygulanan bölge üzerinde iki hafta içerisinde etkilerini göstermeye başlar.

botoks nedir

botoks nedir

Botoks tedavisi en çok alındaki yatay çizgilerde, iki kaş arasındaki çizgiler, göz ve ağız çevresindeki çizgiler ve boyun çizgilerinde uygulanır.

botoks nasıl uygulanır

botoks nasıl uygulanır

Botoks tedavisi 18-65 yaş arasındaki her bireye uygulanabilir. Gebe ve emziren kişilere önerilmeyen tedavidir.3-6 aylık bir düzelme sağlayan bu tedavide uygulamalar arttıkça etkisi 8- 10 aya kadar bile çıkabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir