Ayak Mantarından Nasıl Korunmalı?

Ayaklar vücudumuzda bulunan en hassas noktalardan bir tanesidir. Hassas olması nedeni ile olası mikrop ve rahatsızlıklardan çok fazla etkilenir. Bu nedenle de özellikle ayak mantarı gibi ayak rahatsızlıklarından korunmak için dikkat etmek gerekir.

ayak mantarı

ayak mantarı

Ayak mantarından korunmak için ne yapmalı diye sorarsanız siz değerli okuyucular için hazırladığımız bu makalede konu hakkında bilgileri hemen öğrenebilirsiniz.

Ayak Mantarına Hayır!

Ayak mantarından korunmak için nemden uzak tutmalısınız. Ayak ile ilgili ortak kullanım malzemelerinden geçen, temastan ve fazla nemden oluşan bu hastalık ciddi boyutlara gelebilir.  Ayrıca bulaşıcı bir rahatsızlık olan mantar yüzme havuzu, ortak kullanılan terlik ya da ayakkabı veya banyolar aracılığı ile de geçebilir.

pamuklu çorap

pamuklu çorap

Ayak mantarından korunmak için ayaklarınızın mümkün olduğunca kuru kalmasına özen göstermelisiniz. Akis takdirde mikropların geçişi çok daha kolay ve hızlı olur. Ayrıca bir diğer önlem de giydiğiniz ayakkabıları sık sık değiştirmektir. Sürekli aynı ayakkabıyı kullanmak ayak mantarına yakalanma riskini artırabilir. Son olarak çoraplarınızı da mutlaka pamuklu tercih etmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir