Asitli Meyveleri Duyunca Çok Şaşıracaksınız

Bol bol meyve tüketmemiz ve özellikle diyet yaparken listemize dahil etmemiz gerektiği gibi aşırısından kaçınmamız gereken meyveler de yok değil. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz. Peki, şöyle belirtelim, meyvelerin bazılarının asit oranları diğerlerine göre daha fazladır ve aşırı tüketimi mideyi yorar ve zamanla farklı sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

meyve

meyve

Unutmayın Azı Karar Çoğu Zarar

Yaz denilince aklınıza ilk gelen meyveler hangileridir? Çilek, kayısı, şeftali ya da üzüm öyle değil mi? Hepimiz bu meyveleri severek tüketiriz. Fakat bunların asitli meyveler grubuna girdiğiniz biliyor muydunuz? Kışın demirbaşı olan elma ya da diyetlerde yağ yakımı açısından özellikle önerilen ananas ve enfes tadıyla damaklarınızı şenlendiren mango, bunarlın hepsi asit oranı yüksek meyvelerdir.

meyveler

meyveler

Asla tüketmeyecek değilsiniz, hele de damak tadınız bu lezzetlere alışık ise mutlaka yeme ihtiyacı duyacaksınız. Fakat her şeyde olduğu gibi belli bir sınır çerçevesinde. Diyetiniz de bile %20 oranını geçmeyecek şekilde tüketmenizde fayda var. Zaten hiçbir diyetisyen size gün boyu ananas ya da çilek yemenizi önermez.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir