Banyoda Ferahlık Olsun

Bedensel rahatlamanın en çabuk ve ulaşılabilir yolu banyodan geçer. Banyo yaparak hem bedensel hem de ruhsal arınma sağlanır. Temiz olmak kendine güveni arttırır.

banyo tasarımları

banyo tasarımları

 

Suyla bedenin temasının kan dolaşımına, gözeneklere etkisiyle bedensel bir rahatlama ortaya çıkar. Günün yorgunluğunun atıldığı banyolar da bu ihtiyaca göre düzenlenmeli. Şık, zarif ve tarzı yansıtan banyo tasarımı, alınan duşu daha keyifli kılar.

Kişisel Dokunuşlar Yapılmalı

Banyo tasarımı yaparken duvarların açık renk olmasına dikkat edilmeli. Açık ve yumuşak renkler genişlik hissi uyandırarak ferahlık sağlar. Islak yüzeyleri mümkün olduğunca geniş fayanslarla dekore etmek fazla deseni ortadan kaldırarak göz yorgunluğunu engeller. Ayna kullanmak hatta biraz büyük ve şık tasarımlı bir ayna kullanmak tasarıma tarz katacağı gibi yaratılmaya çalışılan ferahlığa da ciddi bir katkı sağlar.

banyo tasarımları

banyo tasarımları

Ayrıca kabinlerin cam olması, duş alırken banyo ile temasın devam etmesini sağlayarak daracık bir alana sıkışılmış hissini ortadan kaldırır. Banyoda yer alacak lavabo, klozet, dolap gibi eşyaların, banyonun büyüklüğü göz önüne alarak konumlandırılması, banyonun ergonomisini arttırır. Bunun yanında kişisel zevkleri ve tarzı yansıtacak küçük dokunuşların da mutlaka yapılması gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir