Bebeklerde Saç Bakımı

Bebeklerde bakım çok önemli bir konudur. Fakat saç bakımı daha da önemli bir konudur. Bebeklerin saç gelişimi anne karnında başlamaktadır. Doğduktan sonra saçların dökülme nedeni ise anne karnından ayrılarak hormonların değişmesidir. Bebeklerin saçlarında yetişkinlerden farlı uygulamalar ve bakımlar yapılmalıdır.

Bebek Saçı

Bebek Saçı

Bebeklerin Saçında Yapılması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Bebeklerin saç derisi yetişkinler gibi değildir ve çok daha hassastır. Bu nedenle bebeklerde yetişkinlerin kullandığı şampuanlar kullanılmamalıdır. Bebeklerin şampuanı kimyasal, alkol ve parfüm gibi yan maddeler bulunmamalı ve şampuan doğal şampuan olmalıdır.

Bebeklerde çok şampuan kullanılması da iyi bir şey değildir. Bebekler banyo yaptırılırken şampuanla parmak ucunda hafif hafif daireler çizilerek saç derisine masaj yapılması bebeğin saçı ve saç derisi için iyi olacaktır.

Saç

Saç

Saçta şampuan ve köpük kalmayacak şekilde saç durulanmalıdır aksi takdirde bebeğin saçı derisinde tahriş ve kaşıntılar meydana gelmektedir. Ayrıca bebeğin saçına şampuan dışında saç kremi ya da özel karışımlar falan uygulanmamalıdır.

Bebeklerin saçı genelde kısadır ve taranmak konusunda çok fazla sıkıntı yaşanmaz ama gene de yumuşak uçlu taraklar kullanılmalıdır. Bebeklerin saç bakımları konusunda bu konuların hepsine dikkat edilmelidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir