Düz Bir Karın İçin Ne Yemeli

Göbek ne büyük bir problemdir değil mi? Gerek erkekler, gerek ise kadınlar azıcık göbekleri çıksa, problem yaşarlar. Göbeği içe çekmek için uğraşmalar, bazen korse giymeler, aniden başlanan egzersizler, velhasıl göbek istenmez. Görüntü açısından çevre kirliliği yaratmaktadır. Çünkü kişi ne kadar güzel olursa olsun, ne kadar güzel kıyafet giyerse giysin, göbek tüm bunların görünmemesine neden olur.

göbek

göbek

Peki, göbekten kurtulmak ve düz bir karın için ne yapmak lazımdır derseniz, aslında göbek oluşmadan önce önlemleri almak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, aşırı yağlı asla yememek, düzenli yaşamak önemlidir. Bir de düzenli olarak spor yapmak ve sporu bırakmamak. Son dönemlerin gözde sporu pilatesin düz karına katkı koyduğu bilinmektedir.

Düz Karın

Düz Karın

İşte O Yiyecekler

Ama eğer göbeğiniz oluştu ve yeniden düz bir karına sahip olmak isterseniz, o zaman bazı yiyecekler sizi bu durumdan kurtaracaktır. Gelin o yiyeceklerin neler olduğuna bakalım. Bitter çikolata bunlar arasında en başta akla gelendir. Çünkü düz karın için doymuş yağ oranının düşük olması gerekir ki bitter çikolata bunun için idealdir. Bunun dışında badem, sızma zeytinyağı, avokado, yeşil yapraklı sebzeler, yeşil elma, somon balığı, yumurta da düz karın bir için ideal olan besinlerdir.

sebze

sebze

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir