Boncuk Kaynak Nedir?

Saç kaynak uygulamaları günümüzde pek çok kadının tercih ettiği doğal yöntemler ile saç uzatma uygulamalarıdır. Saç kaynak çeşitleri arasında her kişinin saç tipine ve zevkine uygun olan farklı çeşitler bulunmaktadır. Bu kaynak çeşitleri arasında son yıllarda en fazla ilgi görenler arasında boncuk kaynak uygulamaları da yer almaktadır.

Boncuk kaynak, diğer saç kaynak uygulamalarına göre daha kolay uygulanabilen saç kaynak uygulamaları arasındadır. Saçlardan kolay bir şekilde çıkartabileceğiniz boncuk saç kaynağı kadınların severek kullandığı en güvenilir saç kaynak uygulamaları arasında yer almaktadır.

Boncuk Kaynak Ne Kadar Sürede Yapılır?

Boncuk saç uygulaması yapılacağı zaman süre bazı detaylara göre değişken olabilir. Bu detaylar arasında doğal saçlarınızın durumu, uzunluğu ve saçlarınızın türü gibi farklı detaylar yer almaktadır. Boncuk kaynak saç yapılacağı zaman saçın gürlük seviyesine göre ortalama olarak bir saça 150 adet boncuk kaynak takılır. Ortalama gürlükteki saçlar için ise bu sayı 200’ü aşabilir. En gür saçlarda ise 250 adet ve daha fazla kaynak takılır.

boncuk-kaynak-mehmettatli-mecidiyekoy

Takılacak olan boncuk kaynak saçların tutamları, tutam kaliteleri ve dolgunluğu ile gramajları da büyük bir önem taşımaktadır. Boncuk kaynak saçlar genellikle 60 ile 65 cm uzunluğunda ve 0,70 gram özelliğinde olurlar. Fakat daha uzun boncuk kaynak saçlar da mevcuttur. Bu tür boncuk kaynak saçlar ortalama 1 gram gibi bir ağırlığa sahip olabilir.

Boncuk Saç Kaynağı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

150 adetlik boncuk saç kaynağının takılması süresi kişiden kişiye değişebilir. Ancak bu süre genellikle 1,5 saat kadar sürer. Saçınıza takılacak boncuk kaynak miktarı fark etmeksizin, doğal saçlarınızın dokusu ile aynı özelliklere sahip olan saçların takılması gerekmektedir.

Boncuk kaynak saç yaptırdıktan sonra saçlarınızı yıkayacağınız zaman ve kurutacağınız zaman saçlarınızı fazla karıştırmamalısınız. Nazik hareketler ile saçlarınızı kurulamaya başlarsanız, boncuk kaynak saçlarınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayabilirsiniz.

Her kişinin yaşına ve zevkine uyumlu olabilecek bir saç kaynak türü olan boncuk kaynaklar ile ilgili detaylı bilgi isterseniz ve boncuk saç kaynak örneklerine göz atmak isterseniz https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/boncuk-kaynak adresine göz atabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir