Çalışma Odaları Hakkında

Birçok kişi işten arta kalan zamanda ya da ofiste yetiştiremediği işleri evde yapmayı tercih eder. Evde yapılan işin verimli olabilmesi için; rahat, kullanışlı ve iyi bir şekilde dekorasyonu yapılmış bir çalışma odasına ihtiyaç vardır.

çalışma

çalışma

Çalışma odalarının tasarımı, çalışma verimi açısından oldukça önemlidir. Çalışma odası dekorasyonu, ofis dekorasyonuna benzer. İkisinin de amacı çalışmada verimi artırmaktır. Duvar renginden, eşyaların türüne hatta eşyaların yerleşim biçimine kadar ince ayrıntısı ile tasarlanması gerekir.

çalışma odası

çalışma odası

Çalışma Odaları Dekorasyon Önerileri

Aydınlatma elemanları, evin diğer odalarında olduğu gibi çalışma odalarında da önemli bir unsurdur. Aslında gün ışığı insanlarda daha çok çalışma isteği uyandırır. Fakat gün ışığından belli bir süre yararlanılabildiği için, aydınlatma elemanlarının mümkün olduğu kadar gün ışığını aratmaması gerekir. Özellikle aydınlatmada çok parlak olmayan beyaz ışık tercih edilmelidir.

klasik çalışma odası

klasik çalışma odası

Mobilya seçimi, işin püf noktalarından bir tanesidir. Çalışma odalarında kullanılacak sandalye ya da koltuk türü, ne fazla rahat ne de fazla rahatsız olmalıdır. Mümkünse ortopedik olmalıdır. Çalışma masasının ölçüleri de çalışmayı rahat kılacak ölçülerde ve renkte olmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir