Hamilelik Döneminde Cilt Bakımı

Gebelik döneminde psikolojik ve fizyolojik açıdan meydana gelen değişikliklerle beraber ciltte de bazı sorunlar görülebilir. Hoş olmayan görüntüler, lekeler, kırışıklıklar ve çatlaklar gebelik döneminde meydana gelen değişikliklerdir. O nedenle gebelik döneminde meydana gelen bu sorunları önlemek ve gebelik sonrası bazı pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mutlaka cilt bakımı yapılması gerekir. Ancak gebelikte cilt bakımı yaptırırken bebeğe zarar vermeden güzelliğinizi koruyacak önlemler almaya çalışmalısınız.

hamilelikte cilt bakımı

hamilelikte cilt bakımı

Gebelikte cilt bakımı denilince dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de ellerin nemini korumak geliyor. Bedeninizde meydana gelen değişikliklerden kaynaklanan kuruluk problemlerine doktorunuzun önerisinde nemlendirici kremler kullanarak çare bulabilirsiniz.

hamilelikte cilt bakımı

hamilelikte cilt bakımı

Hamilelik döneminde meydana gelen saç dökülmesi problemleri için de kimyasal içerikli ürünlerden uzak durulması gerekiyor. Aksi takdirde saç derinizden vücudunuza geçebilecek bazı maddeler bebeğin sağlığı üzerinde olumsuz etki bırakabiliyor.

hamilelikte cilt bakımı

hamilelikte cilt bakımı

Hem gebelik sırasında hem de doğumdan sonra meydana gelen sivilceler sizde rahatsızlık oluşturabilir. O nedenle doktorunuzun önerdiği cildinizin nefes almasını sağlayacak, yağ dengesini koruyacak sabun ve kremler kullanmalısınız. Cildinizde oluşan lekeler içinde doktorunuzun önerisinde düzgün bir beslenme programı oluşturarak leke sorununun önüne geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir