Doğumdan Önce Bebek İçin Ne Almalıyım?

Doğum zamanı yaklaştıkça bütün dikkatler doğuma odaklanır ve hazırlıklar yapılır. Bebeğin ihtiyaç duyacağı eşyaların ve kıyafetlerin en iyi şekilde ve kusursuzca hazırlanması gergin bir süreç olabilir. Bu süreçte ebeveynler bebeğim için ne almalıyım düşüncesi ile hazırlıklarını tam olarak bitirene kadar meşkul olurlar.

bebek

bebek

Bebek Kıyafetleri

Doğacak bebeğiniz için yaklaşık 7 tane önden açılıp kapanan pamuklu tulumlar ve bebeğin bunların içinde giyebileceği bodyler alın. Önden kapanan 3-4 adet çıtçıtlı bebek yeleği ve birkaç tane pamuklu şapka, birkaç adet penye hırka, en az 7 çift çorap ve 3 çift patik, dışarı çıkardığınızda bebeğinizi koruyacak geniş kenarlı şapka, soğuk havalarda dışarı çıkardığınızda kullanacağınız sıcak palto ve eldivenler yeni doğanlar için önceden alınması gereken kıyafetlerdir.

doğum çantası

doğum çantası

Bebek Eşyaları ve Malzemeleri

Yeni doğanlar için bebek bezleri hazırlayın ama miktarını abartmayın çünkü bu malzemeyi her zaman tedarik edebilirsiniz. Bebek yatağı ve bebek sepeti hazır bulunması gereken öncelikli bebek eşyalarıdır. Birkaç pamuklu çarşaf, battaniye ve yumuşak bebek havlusunu da mutlaka önceden tedarik edin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir