Çamaşır Suyu Korona Virüsünü Yok Eder mi?

Tüm dünyanın etkilendiği korona virüsü çabuk yayılma ve bulaşma etkisi sebebi ile de korku yaratmaya devam ediyor. Binlerce kişiyi etkisine alan korona virüs sonrasından ülkemizde de bazı çalışmalara yer verilmeye başlandı.

sağlık

Korona virüsü ile ilgili yapılacak olan uygulamalarda temizlik esas olmak ile beraber ellerin sabun ile en az 20 saniye temizlenmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra günlük ev temizliğinde sıklıkla kullanılan alanların yanı sıra birçok farklı yerde de çamaşır suyunu az miktarda kullanarak ideal temizliğe ulaşım sağlanacağı uzmanlar tarafından açıklanmaktadır.

Günlük çamaşır suyu kullanımında ise bazı detaylara dikkat etmeniz önerilmektedir. Bu detaylar arasından ise kullanım miktarı ve kullanım şekli yer alıyor.

Çamaşır Suyu Kullanımında Neye Dikkat Etmeli?

Çamaşır suyu kullanımında çok az miktarda kullanıma yer vererek sulandırmanız tavsiye edilir. Bu aşamada kapı kolu ve benzeri alanların temizliğinde ise eldiven takılması tavsiye edilir. Böylelikle elleriniz çamaşır suyunun etkisinden zarar görmez.

Çamaşır suyu ile yerlerin silinmesi aşamasında hem sizin hem de de evde bulunan diğer kişilerin kokudan etkilenmemesi için mutlaka havalandırmanın yapılması gerekir. Bu sebep ile temizliğin başlamasından sonrasında bitiminde de biraz daha havalandırmaya devam edilmesi gerekir.

Çamaşır suyu kullanımında mutlak dikkatli olmanız önerilmektedir. Bu aşamada aşırıya çıkmanız son derece dikkat etmeniz önerilmekte olup dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir