Mutlu Bir Hamilelik için Püf Noktalar

Hamilelik, kadınların hayatında yaşadığı ve birçoğunun tekrar yaşamak istediği bir süreçtir. Elbette, hem fiziksel anlamda hem de ruhen bazı değişiklik meydana geliyor. Bunların üstesinden gelmek mümkün hem de olağanüstü şeyler yapmanıza gerek kalmadan.

hamilelik

hamilelik

Bu Önerilere Kulak Verin

Hamileliğinizi mutlu geçirmek için uygulayacağınız birkaç püf noktası olabilir. Merak etmeyin, hiçbir zor ve yapılmayacak şeyler değil. Mesela hamileyken gün ışığından faydalanmaya özen göstermelisiniz. Öncelikle D vitamini açısından zengin olan güneş ışığını bu yüzden tercih etmelisiniz ancak sakıncalı saatlerde güneşte kalmaktan da kaçınmalısınız. Bir diğer uygulanası püf nokta ise, dinlenmeye zaman ayırmanızdır. Özellikle hamileliğinizin ilk aylarında sürekli uzanma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

hamilelik için püf noktalar

hamilelik için püf noktalar

Bu duyguya kulak tıkamayın tam tersine her ihtiyaç duyduğunuzda uzanıp dinlenin. Hamilelikte birçok kadının en sık karşılaştığı sorunlardan biri kabızlık ve buna bağlı hemoroid oluşumudur. Bu da anne adayının sosyal yaşantısını etkiler. Bunun için sabahları uyandığınızda bir bardak ılık su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Ve tabii ki süt tüketimi hamilelikte çok önemlidir. Her gün mutlaka bir bardak günlük süt içtiğinizden emin olmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir