Camilla’yı Tanıyor musunuz?

Bugün İngiltere tahtının ilk sırasında yer alan Prens Charles’ın ikinci eşi Camilla’nın hikayesi en az Prenses Diana kadar filmlere konu olabilir.  Zaten soylu bir aileden gelen Camilla prens Charles ile gençliğinde, yani yetmişli yılların başında tanışmış. İkili bir polo maçında arkadaş olmuşlar.

camilla

camilla

Daha doğrusu Camilla  prensin ilgisini terbiye sınırını aşan cümlelerle çekmeyi başarmış. Ama saray bu arkadaşlığı onaylamamış ve malum hikaye yaşanmaya başlamış, devreye Lady Diana girmiş. Hatta rahatça görüşebilmek için Diana gibi örnek bir prensesi Camilla’nın ayarladığı bile söyleniyordu. Kendisi de evli olan Camilla ile Charles’ın birlikteliği zorunluluk süreleri dışında hiç kesilmedi.

Nasıl Rakip Oluyormuş ki?

Dünyanın anlamadığı soru buydu; Güzeller güzeli Diana’nın yanında çok çirkin sayılan Camilla’dan Charles neden vazgeçemiyordu? Çoğu kişi bunu gönül işleri diye açıkladı. Camilla çirkin ama doğrusu ya çok şanslıydı. Bir trafik kazasında Diana ölünce ona da yollar aşıldı. 2005 yılında kırk yılın ardından Charles ve Camilla evlendiler. Gerçi saray ona veliaht prenses ünvanı vermedi ama kent düşesi olarak kabul etti.

charles camilla

charles camilla

Yani Camilla hiçbir zaman İngiltere’nin kraliçesi olarak anılmayacak. Taht sırasında şimdilik ikinci sırada olan Diana’nın oğlu prensin karısı olan Kate Middelton ise bütün yasal ünvanlara sahip. Çok zarif ve çok güzel bir kadın olması Kate’i sarayın yıldızı yaptı bile. Zavallı Camilla, 88 yaşındaki kraliçenin özbeöz gelini olmasına rağmen bir türlü  kendini kimseye sevdiremiyor.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir