Çocuk Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Çocuk odalarına baktığınızda her birinin birbirinden sevimli ve eğlenceli olduğunu görürüsünüz. Renkli nevresim takımları, sevimli çizgi karakterlerin süslediği perdeler ve her tarafa yayılmış olan eğlenceli oyuncalar çocuk odalarının olmazsa olmazıdır.

çocuk odası

çocuk odası

Fakat daha derine indiğinizde yani ayrıntıları incelediğinizde bir çocuk odası dekorasyonunun sandığınız kadar basit ve sıradan olmadığını fark edeceksiniz. Hele de bu oda profesyonel bir iç mimarın ya da tecrübeli bir dekoratörün elinden çıktıysa, farkı görmemek mümkün değildir.

Çocuğunuzun Odasında Renk Kullanmaya Özen Gösterin

Çocuk odaları için tercih edilen mobilyaların dayanıklılığının yanı sıra kullanışlı olması da önemlidir. Mesela odada ayrıca bir şifonyer koyacak yeriniz yoksa dolabın bol raflı ve çekmeceli olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında mümkünse odada bir oyuncak dolabı bulunması ya da tavana asılma yöntemi ile tercih edilen oyuncak sepetlerinin kullanılması yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

çocuk odası düzeni

çocuk odası düzeni

Renkli ya da çocuğunuzun sevdiği karakterlerin resmini üzerinde bulunduran halılar onu çok mutlu edecektir. Aynı şekilde tül ve perde olmak üzere ayrı ayrı kullanmaktansa, çocuklar için tasarlanmış zebra perdeleri tercih ederek çocuğunuzun odasına farklı bir hava katabilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir