Cevher Zenginleştirme Değirmenleri

Sanayi sektöründe üretim sürecinin en önemli aşaması ve çoğu zaman vazgeçilmez bir gereklilik olarak cevher zenginleştirme değirmenleri, yaş ya da kuru öğütme devreleri ile gerekli ekipmanı oluşturur.

Endüstri kuruluşlarında cevher hazırlama işlemleri sonrasında mevcut ürünün; ağır mayi, flotasyon, manyetik, elektrostatik ve benzeri durumların uygulaması ile metalürjik işlemler yapılabilir ya da Pazar sürülebilir niteliğe ulaşmasını sağlamak amacında gerekli işlemlerin tümüne cevher zenginleştirme adı verilmektedir.

Cevher Zenginleştirme

Cevher Zenginleştirme

Cevher Zenginleştirme Uygulamaları

Tarihi süreci içinde elle ayıklama, balyozla kırma gibi bir dizi zorlu işlemler içinde gerçekleştirilmiş olan cevher zenginleştirme uygulamaları, günümüz teknolojisi içinde gelişmiş makineler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilmektedir. Bu alanda Türkiye’de gelişmiş çözümler sunan Remas Redüktör ve Makine firması, aynı zamanda üretiminin yüzde 85’ini dünya ülkelerine ihraç etmektedir. Avrupa normlarında yeterlilik için EN729-2 belgesi ve ISO9001 belgelerine sahip olan başarılı firma, dünya genelinde 56 ülkeye makine ihracatı gerçekleştirmektedir. Endüstri içinde gerekli olan son teknoloji ürünü maden makineleri, seramik makineleri ve redüktörler konusunda her türlü bilgi ve çözüme http://www.remas.com.tr/cevher-zenginlestirme/ adresinden ulaşılabilir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir